żaluzje i okiennice

Promieniowanie słoneczne jest źródłem przyjemnego ciepła, które staje się jednak problematyczne w nadmiernej ilości. Latem wdziera się przez okna do pomieszczeń, nagrzewając je, co obniża komfort termiczny. Nie zawsze można liczyć na przyjemny powiew chłodnego powierza z klimatyzacji, ale na szczęście są też inne metody ochrony przed słońcem w domu letniskowym. Do wyboru są wielorakie elementy osłaniajcie okno zarówno z zewnątrz, jak i od środka. Pora zastanowić się nad tym, które rozwiązanie będzie tym optymalnym.

Żaluzje, rolety, okiennice czy może markizy – co najlepiej ochroni wnętrza przed promieniowaniem słonecznym?

Na aranżację okna składają się nie tylko firany i zasłony, ale też szereg innych elementów, łącznie z roletami, żaluzjami, markizami, okiennicami. Służą one nie tylko do chronienia pomieszczeń przed nadmiernym nagrzewaniem się na skutek działania promieniowania słonecznego, ale zapewniają również poczucie intymności i bezpieczeństwa. Sporą popularnością cieszą się rolety zewnętrzne, które całkowicie odcinają dostęp światła z zewnątrz i jednocześnie chronią okno przed pozostałymi czynnikami atmosferycznymi. Można uzyskać efekt stuprocentowego zaciemnienia pomieszczenia i dodatkową izolację termiczną, wytłumić hałasy zmniejszyć ryzyko włamania się do domku. Rolety zewnętrzne są bardzo trwałe i odporne na niekorzystne warunki pogodowe.

Kolejną opcją są żaluzje fasadowe, które również świetnie ochronią nie tylko przed słońcem, ale też przed wielorakimi czynnikami zewnętrznymi. Dostępne są w wielu kolorach, w pewnym stopniu utrudniają włamanie, ładnie się prezentują, pozwalają na całkowite zaciemnienie pomieszczeń lub tylko zacienienie, dzięki czemu można nadal obserwować, co dzieje się na zewnątrz. Przed słońcem i deszczem ochronią markizy, które idealnie nadają się do domku letniskowego, gdyż tworzą wakacyjny klimat. Wspaniale sprawdzą się nad tarasem i na balkonie. Do zalet zaliczyć można też to, że nie ograniczają wielkości okien ani widoku na otoczenie. Ochraniają okno przed słońcem, ale jednocześnie nie blokują światła. Można też zdecydować się na okiennice, które dodają uroku elewacji budynku. Są bardzo trwałe i odporne na działanie czynników zewnętrznych. Dobrze chronią przed słońcem, pozwalają na bezpieczne wietrzenie pomieszczeń, dostępne są w różnych kolorach i kształtach.

Call Now Button