DREWNOCHRON IMPREGNAT EXTRA powłokotwórczy – to właśnie tym środkiem zabezpieczymy Państwa domek/altanę.

Impregnat przeznaczony jest do:
ochronnego i dekoracyjnego malowania przedmiotów drewnianych na zewnątrz pomieszczeń (drzwi, okna, meble ogrodowe, boazerie zewnętrzne, altanki, domki letniskowe, płoty, konstrukcje stropów i dachów, itp.) oraz wewnątrz pomieszczeń nieprzeznaczonych na stały pobyt ludzi np. strychy, poddasza.
Aqua Stop System to technologia, która opiera się na zastosowaniu specjalnych, odpychających wodę cząsteczek oligomerycznych, dzięki którym powierzchnia drewna jest perfekcyjnie zabezpieczona przed wnikaniem wody, która łatwo spływa z powłoki. Poprzez zastosowanie tej technologii pomalowane drewno jest odporne na działanie czynników atmosferycznych. Powłoka chroniona jest przed grzybami pleśniowymi i glonami. 

Impregnowanie

  1. Impregnat przed i w trakcie malowania należy bardzo dokładnie wymieszać.
  2. Jednolitość koloru uzyskuje się po dokładnym wymieszaniu produktu.
  3. Drewnochron Impregnat nanosi się przy pomocy pędzla.
  4. Celem uzyskania najlepszego i długotrwałego zabezpieczenia biologicznego surowego drewna należy nanieść 1 do 2 warstwy Drewnochronu Impregnatu Grunt R, a następnie 2 warstwy Impregnatu Extra Powłokotwórczego. Impregnowanie należy przeprowadzać w temperaturze podłoża i otoczenia +5 do +30 °C. Podwyższona wilgotność i niska temperatura powodują wydłużenie czasu schnięcia.
  5. Ostateczny efekt dekoracyjny jest uzależniony od gatunku drewna oraz ilości naniesionych warstw Impregnatu Extra Powłokotwórczego.
  6. Czyszczenie narzędzi: Do mycia pędzli stosować rozcieńczalnik EKO-1.

Dane producenta impregnatu można znaleźć na stronie www.drewnochron.pl

Call Now Button