Drewniane place zabaw – zabawa we własnym ogrodzie

drewniany plac zabaw dla dzieci w ogrodzie

Dzieci uwielbiają się bawić, szczególnie na świeżym powietrzu. Godne polecenia są bezpieczne i ekologiczne place zabaw do ogrodu. Każde dziecko marzy o takiej atrakcji, z której będzie można korzystać w dowolnym momencie. Rówieśnicy także będą zachwyceni możliwością wspólnej zabawy. Jest to skuteczny sposób na odciągnięcie ich od komputera, konsoli do gry, smartfona . Obecnie można liczyć na szeroki wachlarz wyboru, co pozwala na stworzenie wymarzonego placu zabaw, zgodnie z potrzebami i preferencjami młodych użytkowników.

Czy drewniany plac zabaw do ogrodu to dobry pomysł?

Jeśli ktoś ma ogród i dzieci, to warto wygospodarować trochę wolnego miejsca na plac do zabaw. Dzieci będą zachwycone drewnianymi zabawkami ogrodowymi, które staną się źródłem wspaniałej rozrywki przez bardzo długi czas. Jest to długoterminowa inwestycja, a zadowolenie podopiecznego to najlepsze podziękowanie za otrzymany prezent. Drewno sprawdza się idealnie ze względu na swoją naturalność, antystatyczność, piękny zapach, nienagrzewanie się pod wpływem działania promieniowania słonecznego. Pozostaje przyjemne w dotyku w przeciwieństwie do elementów metalowych. Przy wyborze drewnianego placu do zabaw trzeba mieć na uwadze, aby był starannie wykonany, solidny, estetyczny. Unikać powinno się małych i ostrych elementów. Sprawdzić trzeba również to, czy drewno zostało odpowiednio zabezpieczone, a użyty środek był w pełni bezpieczny, czyli nie zawierał żadnych szkodliwych substancji w składzie. Znaczenie mają odpowiednie certyfikaty i atesty, które są gwarancją bezpieczeństwa użytkowania. Elementy znajdujące się na placu zabaw muszą być nie tylko atrakcyjne dla dzieci, ale też dobrane do ich wieku i indywidualnych możliwości.

Jakie elementy mogą składać się na drewniane place zabaw dla dzieci?

Obecnie można liczyć na szeroki wachlarz wyboru podczas tworzenia drewnianego placu zabaw dla dzieci. Klasyką jest oczywiście drewniana piaskownica, zaleca się wybierać modele zamykane, co ułatwi utrzymanie jej w czystości. Zawsze istnieje ryzyko, że jakieś zwierzę postanowi załatwić swoje potrzeby fizjologiczne w piasku, który potem będzie dotykać rękoma dziecko i brać je do buzi. Zamykana piaskownica to również sposób na uchronienie się przed liśćmi i rozmaitymi zanieczyszczeniami. W sprzedaży znajdują się nawet zestawy piaskownic z ławkami, dzięki czemu dzieci mogą się bawić, a rodzice wygodnie siedzieć i obserwować podopiecznych. Ława ze stołem posłużą jako pokrywa piaskownicy.

Dzieci będą zachwycone drewnianym domkiem, czyli idealnym miejscem do bezpiecznej zabawy, czytania książek. Nie może zabraknąć też huśtawki, na której lubią się bujać nie tylko dzieci, ale też nastolatki i dorośli. Huśtawka musi być oczywiście wytrzymała, stabilna i atestowana. Można wybrać model zawieszony na stelażu lub do zamocowania na pobliskim drzewie. Ciekawą opcją będą też drewniane zestawy kuchenne, sklepy itp. Świetnie sprawdzą się jako element wyposażenia drewnianych domków. Godne polecenia są także drewniane tunele, z których można utworzyć tory przeszkód. Wybór jest ogromny, można przebierać w tubach, siatkach, linach itd.

Call Now Button